death city
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pune-mă la încercare ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 12:27 pm

Se urcase cu pași mici în podul așazis „bântuit” al căminului. Nu îi era frică. De ce i-ar fi frică unui înger de așa ceva? Nimic nu s-ar fi apropiat de ea ... fără permisune. Se urcase si privi absentă. Deschise o fereastră și privea afară, cum totul era întunecos, fiind noapte.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 12:33 pm

- Frumos, nu-i asa? se auzi vocea calma a tanarului, parca fiind aproape de urechea ei. Era la cativa pasi buni departe de ea, fiind sprijinit de un perete, avand bratele incrucisate la piept.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 12:36 pm

-Da .... chiar este frumoasă noaptea ... spuse aceasta știind unde este băiatul, având simțul dezvoltat. Privea în continuare fereastra mai tușind uneori de la praf.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 12:45 pm

Pe moment nu spuse nimic, doar se juca cu o tigara printre degete.
- Te deranjeaza? spuse pe un ton calm, privind-o cu coada ochiului.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 1:13 pm

Îl privi pe băiat preț de câteva secunde, dând negativ din cap.
-Nu, nu mă deranjează fumul de țigară, spuse aceasta privind fereastra iar.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 1:15 pm

- Aha.. ingana el, aprinzand apoi tigara. Trase adanc in ea, sprijinindu-si capul de perete privind-o prin fumul ce-l cauzase. Doar nu crezi ca podul asta e bantuit.. surase el, inchizand ochii pentru o clipa.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 1:20 pm

-De ce aș crede asta? Eu știu ce e mistic și ce nu , spuse aceasta zâmbind ușr. Își lipi capul de perete stând îngândurată.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 1:36 pm

- Ziceam doar.. murmura el, indreptandu-se catre o fereastra. O deschise incet, insa inainte sa se urce pe pervaz o privi calm pe tanara. Shun! se prezenta el, inclinand usor capul.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 1:39 pm

-Anya ... se prezintă și aceasta la rândul ei dându-se puțin mai în spate pentru a-i da băiatului mai mult spațiiu să stea pe pervaz. Încântată, spuse aceasta privind stelele.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 1:55 pm

- De asemenea! zambi el, urcandu-se pe pervaz lasand sa-i alunece pe dinafara un picior, leganandu-l ca cei mici. O studia cu coada ochiului, facand cerculete din fum.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 1:57 pm

Bătea ușor cu degetul în perete pe ritmul unei melodii ce îi venea în minte în acele momente. O compunea pe moment. Era ceva special de această dată în ritmul ei.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 1:43 am

- De simti nevoie sa canti, canta... ii spuse el, continuand sa-si legene piciorul.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 3:08 am

-Mă pot abține, spuse aceasta zâmbind slab apoi privind în continuare cum lumina luniii se lăsa peste ei, peste întreaga lume mângâind-o.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 9:09 am

- Nu te abtine. Canta daca asta simti! o indemna el, zambind, fumandu-si in continuare tigara.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 9:14 am

Nu avea tupeu. Și-a desconsiderat mereu vocea. Nu putea să scoată acele note muzicale din gură. Lăsă privirea în jos și doar se gândea ... nimic mai mult era aeriană ... iar.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pune-mă la încercare ... Empty
MesajSubiect: Re: Pune-mă la încercare ...   Pune-mă la încercare ... Icon_minitime

Sus In jos
 
Pune-mă la încercare ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
death city :: Camin :: Pod bantuit-
Mergi direct la: