death city
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Un pas spre infinit;

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 9:35 am

Se aşeză pe marginea ferestrei , răsfoind o revistă de tineret. Muzica nu răsuna , ci era destul de încet , cântând la radio pe ROCK FM.
Aruncă revista pe jos şi deschise fereastra coborând picioarele dezgolite pe aceasta , privind în nelinişte cerul roşiatic.
Sus In jos
Izaya

Izaya


Posts : 79
Join date : 05/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 10:28 pm

Ieși din cămin, ținându-și mâinile în buzunare. Privi cerul câteva clipe, apoi începu să meargă încet spre grădină. Își ciufuli părul rebel, ducându-și mai apoi mâna la gură. Căscă plictisit și se așeză pe o bancă.
Sus In jos
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeLun Mar 07, 2011 9:51 am

Soarele se sinucidea în abisul norilor de apus , lăsând în urma lui doar o dâră de roşiatiic-îisânge. Mişcă lent picioarele , închizând ochii , cu o mână trântind radio-ul închizându-l începând să fredoneze cu vocea-i caldă o melodie simfonică , ce răsuna slab în partea sa de cartier.
Sus In jos
Izaya

Izaya


Posts : 79
Join date : 05/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeMier Mar 09, 2011 10:14 pm

Își ridică privirea spre locul de unde venea sunetul. și o privi calm pe fată. Sări pe o creangă din fața ferestrei ei și rânji ușor.
Salut, spuse ridicând o mână, în timp ce o analiza rapid.
Sus In jos
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeJoi Mar 10, 2011 8:05 am

Se sperie la auzul vocii tipului , mai mai să , cadă , de pe pervaz. Își ridică privirea , la rândul ei , și adăugă un zâmbet.
Salut și ție străinule! exclamă ea făcându-i cu mâna.
Sus In jos
Izaya

Izaya


Posts : 79
Join date : 05/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 2:26 am

Chicoti și se așeză mai bine pe creangă. Își ciufuli părul privind-o calm.
Scuzele mele dacă te-am speriat, spuse zâmbind dulce.
Sus In jos
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeLun Mar 21, 2011 10:19 am

Eh ... nu-i nimic ,trece. murmură aceasta adăugând un zâmbet copilăros cu o dâră de vanitate.
Sus In jos
Izaya

Izaya


Posts : 79
Join date : 05/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeLun Mar 21, 2011 10:29 am

Chicoti slab si incepu sa-si legene picioarele, neavand stare la momentul acela. Clipi des, dandu-si bretonul din ochi si isi rezema chipul in palma.
Sus In jos
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeLun Mar 21, 2011 11:01 am

Lăsă privirea în jos , ea oprindu-se din legănatul picioarelor, lângă având o ceaşcă cu ceai fierbinte. O apucă de urechiuşă şi savură lichidul dulce şi fierbinte.
Şi ce rasă eşti străinule?
Sus In jos
Izaya

Izaya


Posts : 79
Join date : 05/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeLun Mar 21, 2011 11:11 am

Vampir pur, spuse si coltii ii aparura, stralucind usor in lumina rosiatica a apusului. Hmm, am uitat sa ma prezint, eu sunt Izaya, adauga dupa cateva clipe, zambind machiavelic.
Sus In jos
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeMar Mar 22, 2011 8:53 am

Îşi trecu limba peste buzele roşii ca sângele şi zâmbi pueril , aşezându-se picior peste picior , nevrând să bage de seamă lenjeria intimă ce îţi făcea uşor cu ochiul. Ridică din nou ceaşca albă de porţelan în care se afla lichidul amărui dulceag şi îşi lipi buzele de marginea corpului , adăugând un zâmbet şiret.
Mă bucur să te cunosc, eu sunt Chloe tonul ei se schimbase dintr-o dată , grav. De la o voce de copil , se făcuse acum o voce matură şi seducătoare.
Sus In jos
Izaya

Izaya


Posts : 79
Join date : 05/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeMar Mar 22, 2011 9:06 am

Zambi dulce, in timp ce coltii ii disparura si o analiza mai bine, oprindu-si privirea asupra chipului ei. Clipi de cateva ori, alungandu-si plictiseala si privi cerul.
Sus In jos
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeMar Mar 22, 2011 9:12 am

Ridică privirea cu coada ochiilor , analizându-l rapid pe băiat.
Eh , dar eşti cam tăcut. murmură bruneta , lăsând ceaşca pe margine , mai mai având tentaţia să îi dea drumul să cadă pe sol.
Sus In jos
Izaya

Izaya


Posts : 79
Join date : 05/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeMar Mar 22, 2011 9:23 am

Din cauza plictiselii, nu prea imi gasesc cuvintele, spuse si chicoti slab, intorcandu-si usor privirea spre ea. O privi atent in ochi.
Sus In jos
Chloé

Chloé


Posts : 14
Join date : 06/03/2011

Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitimeSam Mar 26, 2011 8:57 am

Adăugă un zâmbet pueril şi îl privi.
Eh ş tu vampirică câţi ani zici că ai? întrebă sperând că băiatul înţelesese că se referise la anii omeneşti.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un pas spre infinit; Empty
MesajSubiect: Re: Un pas spre infinit;   Un pas spre infinit; Icon_minitime

Sus In jos
 
Un pas spre infinit;
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
death city :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: