death city
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Doar soare ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeVin Mar 04, 2011 12:40 pm

Se așeză pe un șezlong la marginea piscinei. Se mira foarte tare că nu era nimeni acolo. Era o zi așa frumoasă pentru plajă ... dar nu era nimeni. Nu o afecta. Era mai multă liniște pentru ea. Stătea numai în costumul de baie. Avea ochii închiși stând să își adune gândurile.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 6:14 am

- Ce ganduri? mormai el, lasandu-se pe vine in dreptul fetei uitandu-se prin jurul sau. Mda, chiar era o zi frumoasa.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 6:19 am

Își deschise ochii privind cerul și se ridică mai bine de pe șezlong, arătândui băiatului să stea și el acolo.
-Toate amintirile ... gândurile, tâmpeniile făcute ... toate se strâng în mintea mea ... și acum am timp să le văd pe toate, spuse aceasta oftând ușor privindu-l pe băiat.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 7:08 am

- Tampenii? Ce tampenii poate face un Inger? intreba acesta, asezandu-se langa fata.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 7:11 am

-Poate întrebarea e ... ce lucruri nu am făcut. Ar fi mai ușor ... să răspund ... cred, spuse oftând prelung privind în apă reflexia soarelui. În 4000 de ani am ce face nu? întreabă aceasta încet.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 7:18 am

- Desigur. Si inca cum... insa eu stiam ca voi Ingerii sunteti fara de pacat. mormai el, proptindu-si coatele de genunchi. Sau gresesc? Nu aveti cum sa faceti tampenii, dupa cum spui tu.. doar daca...
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 7:23 am

-Depinde la ce tâmpenii te gândești tu. Dar vezi tu ... eu am picat aici să pedepsesc pe cel ce grește și să fac fapte bune ... asta nu înseamnă că nu am ucis etc. Dar ai grijă la ce te gândești ca tâmpenii ... spuse aceasta îngândurată.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 7:46 am

Surase in sinea lui, impreunandu-si mainile.
- Am cunoscut mai demult, acum vreo 1000 de ani... un Inger, ca si tine. Care s-a incurcat cu un demon, unul dintre ai mei, iar din aceasta cauza ea a fost izgonita de-acolo, facu semn cu mana catre cer, si i s-au luat toate puterile, transformandu-se la randul ei in una de-a noastra. La asta m-am referit! ii spuse acesta, privind-o cu coada ochiului.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 7:50 am

-Știu și cine e acea persoană, spuse strângându-și picioarele la piept. Dar acum dacă ar veni ... și-ar primi puterile ... numai dacă le mai vrea ... spuse aceasta punându-și capul pe genunchi.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 8:01 am

- Nu stiu, nu prea cred.. avand in vedere razboiul dintre Intuneric si Lumina... mormai el, proptindu-si mainile de sezlog lasandu-si capul pe spate. Plus ca asa poate fi alaturi de sotul ei..
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 8:07 am

-Poate că îi e mai bine așa ... măcar e fericită. Nu mai suportă chinurile astea ... spuse aceasta oftând încă cu capu pe genunchi.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 8:54 am

- Chinuri? Ce chinuri puteti avea voi? spuse acesta, incruntandu-se.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 8:55 am

-Un înger nu e privilegiat de chinuri, spuse aceasta. Este mod de a ne pedepsi. Nu lua toae zvonurile în seamă, spuse îngândurată. Dar se întâmplă și lucruri ciudate ... Cum e să fii vampir? îl întrebă aceasta încet.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 9:18 am

- Vampir-demon. corecta el, ranjind. Mmm.. foarte frumos, nenumire, putere.. ai tot ce vrei. spuse el, proptindu-si iar coatele de genunchi.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 9:24 am

-M-am săturat de nemurire, m-am săturat de putere ... spuse aceasta gândindu-se la acea primă parte din transformarea ei ...
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 9:48 am

- Ai vrea sa renunti la tot ce ai? intreba el pe un ton jos, privind-o cu coada ochiului.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 9:50 am

-Da ... aș vrea, chiar mi-aș dori toate aceste lucruri ... apoi să știu că mor ... și nu mai trec prin toate astea, spuse cu o voce ușor visătoare
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 10:21 am

- Hmmm... ingana el, cazand o clipa pe ganduri.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 10:24 am

-De ce mă întrebi? îl întreabă aceasta încet ridicându-și încet privirea către cer, oftând ușor la contacul cu soarele ...
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 11:43 am

- As putea sa te scap de toate astea fara nici o problema si sa fie totul in favoarea mea... dar n-as face-o. spuse el ganditor, batand incet cu piciorul de pamant.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 11:46 am

-Și ce ai putea tu să faci ... astfel încât să fie în favoarea ta? întreabă aceasta nedumerită, privindul ca picată din cer.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 11:59 am

- Sa te scap de astea, sa devii om! o privi cu coada ochiului, continuand sa bata cu piciorul de pamant. Imi voi putea hrani mult mai bine puterile cu ale tale si toata lumea va putea fi fericita... banuiesc! ii raspunse el pe un ton calm.
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 12:04 pm

-Și care e partea proastă în toată această chestie? îl întreabă aceasta îngândurată. Dar vezi tu ... eu sunt în mijlocul procesului de transformare ... și e posibil să nu fie așa de ușor pentru niciunul dintre noi, spuse aceats agânditoare.
Sus In jos
Shun

Shun


Posts : 118
Join date : 04/03/2011
Location : Nicaieri >.>

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 12:11 pm

- Am m-ai facut asta inainte! Si iata ca n-am patit nimic. o privi in acelasi mod, incetand sa m-ai bata cu piciorul de pamant. Dar cum spuneam, nu am s-o fac!
Sus In jos
Anya
Admin
Anya


Posts : 72
Join date : 04/03/2011

Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitimeDum Mar 06, 2011 12:13 pm

-Și de ce mă rog? întreabă aceasta privind cerul ușor visătoare. Își mai amintea unele idioțenii pe care le făcuse în toți acești ani.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Doar soare ... Empty
MesajSubiect: Re: Doar soare ...   Doar soare ... Icon_minitime

Sus In jos
 
Doar soare ...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
death city :: Oras :: Piscina-
Mergi direct la: